ribes@ipa-szombathely.hu

Keszthelyi km-ek

2017. június 04., 10:00
Jó idő, jó szervezés, és egy jó futás

Mivel a Pünkösd egy "mozgó" ünnep, ezért minden évben máskor látogatunk Keszthelyre azért, hogy Pünkösd vasárnapján a több száz futóval birtokba vegyük a színház előtti teret. Ez idén június 4-re esett, melynek voltak pozitív és negatív aspektusai is. Egyrészt a szabadságolások miatt egy kicsit kevesebb futó érkezett, viszont több volt a szurkoló, érdeklődő. Másrészt az időjárás kitett magáért, a nap ragyogó koronája jól látható volt végig, egy felhő sem árnyékolta be, így a hőmérők higanyszála a 30°C fok közelében volt. Király Gáborral a párosok versenyében a 21 km-en indultunk. Pontosabban Ő kezdte a futást a második rajt zónában, melyhez a 45-50 perc közötti 10 km-es teljesítmény tartozott.  A 10:00 órás rajt előtt szinte karneváli volt a hangulat a dobosoknak és a szpíkernek köszönhetően. A rajtot követően a már jól ismert és bevált útvonalat követhettük. A Festetics kastély parkja volt most is az első pont, majd a Tapolcai úton a város határa felé futott Gábor, hogy a nyaralók között kanyargó úton a Balaton északi partjára kanyarodjon, vissza a belváros felé. Árnyék itt nem volt, ez el is csüggesztette a futókat, viszont frissítésből most is kiválóra vizsgáztak a szervezők. A móló következett, majd az első 10 km-es kör utolsó szakasza a Helikon park melletti árnyas utca, mely egy rövid, de kínzó emelkedővel a Fő térre vezet a váltó ponthoz. Itt én már vártam Gábort, hogy a váltóbotot átvéve ugyanezt a kört megtegyem. Tüzesen sütött a nap minden futóra, így az összes frissítő pontnál egy pohár vizet a fejemre és a nyakamra öntöttem, de mire a következő pontra értem, majdnem megszáradt, szinte nyoma sem volt a víznek. Ekkor már a 30°C fokot is meghaladta a hőmérséklet és több részvevő szorult orvosi segítségre. A móló árnyas fái hozták el a megváltást, majd a rövid, árnyas park melletti emelkedős szakasz következett, ami már a Fő téren felállított színpadig vezetett. 1:45:00-öt mutatott az óra, amikor átléptem a célvonalon. Ez azt jelentette, hogy az IPA Szombathelyi Szervezet párosa a versenyen rajthoz álló 103 váltó között a 6. helyen végzett. Egyikünk sem futott csúcsot, de azon a pályán aznap a lehető legtöbbet hoztuk ki magunkból. A regenerálódást a helyi pékségek finom termékei és az Erdinger zamatos, pincehideg alkoholmentes söre segítette. Jövőre újra megpróbáljuk.